Kasvatame karvaste jalgadega kirjusid hobuseid, kes on aretatud Iirimaal sealse mustlasrahva poolt. Esimesed tinkerid saabusid meie talli 2008 a märtsis.


Veidi Tinkerite saamise loost:

1998 loodi Iirimaal The Irish Cob Society, et säilitada ja kaitsta seda tõugu. Tõug ise on kujunenud mitmete põlvkondade vältel mustlasrahva seas, kes ei pidanud kirjalikku tõuraamatut vaid andsid sugupuud ja liinid edasi verbaalselt põlvest põlve.
Alguses ei pööratud väga suurt tähelepanu värvusele vaid pigem iseloomule. U 50 a tagasi hakati neid hobuseid teadlikumalt karvasemaks aretama ja värvuselt eelistasid mustlased must-valget ja raudjas-valget. Kõik mustlaste poolt tunnustatud tõule aluse pannud hobused olid Iiri päritolu. 
Irish Cob, Gypsy Cob, The Coloured Cob, Euroopas tuntud ka Tinkeri nime all - nimesid palju aga hobune on üks. Pigem on ta tööhobuse tüüpi.
Alguses eelistati kergemaid ja kiiremaid hobuseid ning ja sel ajal kasutati lihtsamat vankrit, mis oli pealt lame, et vedada oma telke ja muud vajalikku sel viisil kaasas.  
Kui kasutusele tulid karavanid (vardod) läks tarvis juba suuremat ja tugevamat hobust. Karavanid sisaldasid kogu mustlaspere kodu koos sinna juurde käiva sisustusega olles sedasi ülirasked. Tugevama ja suurema hobuse saamiseks hakati aretuses kasutama Shire, Clydesdale, Gallower tõugu hobuseid. Nii hakkasidki tulema karvasemad jalad ja ka erinevad värvused. Mustalste hobused pidid olema vastupidavad, tugevad, hea veotahtega, kerged käsitleda, rahuliku temperamendiga ja hea närvikavaga. Söögi osas vähenõudlikud, sest süüa said nad seda, mis parasjagu peatuspaiga ümbruses ja tee ääres saada oli.